Tudós-Takács János, az 1936-ban született hungarista nyugalmazott plébános, eredeti neve Takács János. Hogy mitől lett tudós, arra több feltevés is létezik. A Magyar Nemzet 1970. május 28-i száma "A sikkasztó álmagántanár üzelmei" címmel tudósított arról, hogy Takács a Bizományiban kölcsönzött tárgyakat adott el, és egy ilyen alkalommal derült ki, hogy személyi igazolványába hamis adatokat írt be, és a metafizika, filozófia doktorának, egyetemi adjunktusnak adta ki magát. Feltehetően így került eredeti neve elé az általa választott "Tudós" előtag is.
Tudós-Takács János a David Irving antiszemita eszmeiségű könyvének fordítója, valmint a Pannon Front címő szélsőjobboldali lapnak – a hungaristák magas színvonalú ideológiai folyóiratának – is munkatársa. (Az 1995-ben indult kiadvány főszerkesztője, Bognár József a 24. órában többek között a következőket nyilatkozta céljaikról: "Magyarországi viszonylatban mindenekelőtt Szálasi Ferencet szeretnénk az őt megillető helyre tenni a magyar tudatban.")
Tudós-Takács János neve 1994-ben, az úgynevezett "első hungarista perben tűnt fel"a nyilvánosság előtt.
Tudós-Takács Jánost, azonban néhányan már a múlt rendszerből is jól ismerték. "Lázár" fedőnéven az 1960-as években "egyházi vonalon foglalkoztatta a III/III alosztály. Takács antiszemitizmusa heveny konzervativizmussal párosult, és ezért még az állambiztonsággal is szívesen együttműködött az általa túl liberálisnak tekintett progresszív egyházi személyek ellen. Paptársára, Hagemann Frigyesre állították rá, akiről azt gondolta (egyébként tévesen), hogy zsidó származású, és a legképtelenebb rágalmakat terjesztette róla.

Tudós Takács 2008.-ban a Becsület Napjának nevezett nyilas rendezvény egyik szónoka volt.